Geleceğe Yönelik Danışmanlık Firmasıyız

ŞİRKET KURMA DANIŞMANLIĞI

Almanya’da şirket sahibi olmak 3 şekilde mümkündür: yeni bir şirket kurmak; yurtdışındaki şirketinizin Almanya’da bir şubesini açmak ya da hali hazırda kurulu bir şirketi satın almak.
image
image
image
image
image
image

Almanya’da yeni bir şirket kurarken yapılması gereken en önemli şey kendi ihtiyaç, kapasite ve sermayenize en uygun şirketi seçmektir. Almanya’da daha pek çok şirket türü yer almakla birlikte, kurucularına sınırlı sorumluluk yüklüyor olması sebebiyle, şahıs şirketlerinden GmbH & Co KG (Türk hukukunda yer almayan bu şirket türü Komanditer ortağı bir GmbH olan bir Komandit şirkettir), sermaye şirketlerinden ise GmbH sıklıkla tercih edilen şirket türleridir.

Türkiye’de hali hazırda kurulu bir şirketiniz var ve Almanya’da bu şirketin bir şubesini mi açmak istiyorsunuz? O halde ise Türkiye’deki şirketinize bağlı bir şube (Betriebsstätte), Bağımsız Şube (Zweigniederlassung) açmayı veya da Türkiye’deki şirketinize bağlı bir şirket (inländische Tochtergesellschaft) kurmayı düşünebilirsiniz. Almanya’da kuracağınız birimin ne gibi yetkileri olacağı ve Türkiye’deki şirketinize ne derece bağlı olacağı burada belirleyici faktördür.  

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.